Novinky ze soutěží

21. 9. 2012  |  Galerie ke článku  |  Příloha  |  Detail turnaje

German Open 2012 - německý ricochetový svátek hojnosti

Po dvou prohraných finálových utkáních vybojoval Maďar Szabo na mezinárodní scéně opět první místo. V rozhodujícím zápase udolal Jana Pulkrába poměrem 3:2 a potvrdil tak formu před blížícím se mistrovstvím světa. Těsně pod stupni vítězů skončil Jiří Kisvetr, který v boji o třetí příčku podlehl Němci Häferovi. Po velkém boji až ve finále okusila porážku Hana Bacílková, která tak veze cenné druhé místo.

více

25. 6. 2012  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

První kompletní reportáž o cestě českých hráčů v turnaji Hungarian Open 2012

Na předešlých mezinárodních turnajích zářil především jeden maďarský hráč - Gábor Szabo. Na domácí půdě v Budapešti se k němu přidali další hráči a hráčky a všechna místa na stupních vítězů tak obsadili domácí. Turnaj opanoval trenér Gábora Szaba, v minulosti nejlepší maďarský squashista, András Török, který v semifinále vyřadil v turnaji až čtvrtého Honzu Pulkrába. Více ve velmi podrobné a subjektivní reportáži Petra Sedláčka.

více

27. 5. 2012  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Mistrovství republiky v Pardubicích má nečekaného vítěze. Mezi ženami vítězkou Míša Volfová

Dva tituly míří do Jindřichova Hradce. Titul mistra republiky mezi muži za sezónu 2011/2012 získal Jan Pulkráb, když v semifinále překvapivě porazil Ladislava Tesárka 3:0 a ve finále si stejným výsledkem poradil i s Romanem Cenkem. Třetí místo po skreči soupeře obsadil Martin Volf. Mezi ženami dle předpokladů dominovala Michaela Volfová.

více

14. 5. 2012  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Nad rybníkem Vajgar se hrálo o poslední áčkovou porci bodů před MR

O důležité body do žebříčku před mistrovstvím republiky se hrálo v ricochetovém centru v Jindřichově Hradci. O vítězství se prali hráči z Tábora, J.Hradce a Prahy. Nejvíce body a věcnými cenami naplněný baťoh si z turnaje odvezl Jan Pulkráb, který pro vítězství musel dvakrát porazit druhého Petra Sedlačíka. Za domácími hráči se nejlépe umístil třetí Martin Vlach z Tábora.

více

8. 5. 2012  |  aktualizováno 8. 5. 2012  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

Titul mistra ČR v rukách juniora F. Rolence

Turnaje o titul juniorského Mistra České republiky v sezóně 2011/12 se tentokrát zúčastnilo devět, t.č. nejlepších, mladých hráčů ricochetu. Nasazení hráčů do turnaje bylo provedeno dle aktuálního pořadí na juniorském žebříčku, takže se v prvním kole potkali takový hráči jako Jirka Žádník s Jakubem Valentou. Jakub prohrál, ale v turnaji na dvě porážky měl další šanci se vrátit do hlavního pavouka oklikou, leč tentokrát Jakubovi - a ono vlastně ani Jirkovi - turnaj nějak nesedl. Čím to?

více

2. 5. 2012  |  Galerie ke článku  |  Příloha  |  Detail turnaje

Vítězné tažení Maďara Szaba přerušil ve finále Czech Open Láďa Tesárek

Maďar Szabo dorazil i na třetí mezinárodní turnaj v řadě a po Hungarian a Dutch Open si brousil zuby na vítězný hattrick. Radost mu však ve finále turnaje těsným vítězstvím 3:2 pokazil český matador Láďa Tesárek. Finále mělo vše, co má mít - pět setů, náboj, dramatičnost, zápletku, vyrovnanost, pár sporných situací, rozhodného rozhodčího a především početné a aplaudující obecenstvo.

více

17. 4. 2012  |  Galerie ke článku  |  Detail turnaje

1. liga družstev zná svého vítěze, je jím tým PRO-6

V posledním čtvrtém kole 1.RLD potvrdil tým Pro-6 svou vedoucí pozici a zajistil si celkovou výhru mezi ricochetovýmy družstvy v aktuální sezóně. I díky startu Miloše Pokorného se povedl mohutný finiš družstvu ASARC, které vybojovalo druhou pozici před týmem z Tábora. Kartami zamíchalo odstoupení družstva Horizontu Pec p.S.

více

14. 4. 2012  |  aktualizováno 14. 4. 2012

Pozvánka na turnaje B v Trutnově a J.Hradci

Turnaj B v Trutnově byl z důvodu technické závady na kurtech zrušen. Využijte možnost se přihlásit na druhý turnaj B v Jindřichově Hradci v sobotu 21.4. Přihlášky jako obvykle online do čtvrtka 20:00. Přijďte si vyzkoušet formu před dalším vrchlem této sezóny - CZECH OPEN 2012!

více

1. 4. 2012

Radek Malý začal vedle hraní ricochetu psát básně, vynesly mu hned nominaci na cenu Magnesia Litera

Velké úspěchy zaznamenává jeden z nejlepších ricochetistů posledních let nejen na kurtech ale i na poli uměleckém. Po sportovních výkonech začal po večerech Radek Malý psát poezii. Zpočátku mu psaní moc nešlo, ale když začal na verších pracovat se stejným zápalem jako dře na své fyzičce, tak mu to vyneslo až nominaci na jednu z nejprestižnějších uměleckých cen.

více

Dutch Open 2012 - Mezinárodní mistrovství Nizozemí

První mezinárodní turnaj v roce 2012 se uskutečnil 17.-18.3. ve městě Alphen aan de Rijn v unikátním ricochetovém sportcentru JAWI. Mezinárodní mistrovství Nizozemí - Dutch Open 2012 vyhrál Maďar Gábor Szabo, který ve finále porazil domácího Ruuda van der Zwaluwa. Třetí místo obsadil Jan Pulkráb, páté Jiří Kisvetr. Reportáž je obohacena o záznamy vybraných utkání.

více

22. 1. 2019 - Plán mezinárodních turnajů 2019

Zveřejněny mezinárodní turnaje na rok 2019. Čeká nás klasická série turnajů série Open i mistrovství Evropy, které bude v listopadu hostit německý Chemnitz. V dubnu se v ČR uskuteční hned dva mezinárodní turnaje - mistrovství Masters v Peci pod Sněžkou a Czech Open v Hradci Králové.